Responsive Ad Area

Share This Post

Žygiavimas

Anykščių šilelio takeliais

Anykščių šilelio takeliais

Bandome vystyti čia tokią gražią idėją, kuri vadinasi “Intelektualių žygeivių klubas“. Tai beveik kaip knygų klubas, tik esmė tokia, kad išsirenkame knygą skaitymui, o ją perskaitę, pagal ten minimas vietoves, susidėliojame žygio maršrutą. Ir juo pražygiuojame. Knygą žinoma renkamės atitinkamą, pagal kurią būtų įmanoma žygiuoti.

Tad sekmadienį turėjome pirmą žygį Anykščiuose, pagal A. Baranausko eilėraštį “Anykščių šilelis”. 9.00 val ryto, aikštelėje prie Medžių lajų tako susirinko gausus, 3 žygeivių būrys. Kadangi tai kaip ir pirmas blynas, o ir tikslas buvo tiesiog aplankyti patį Anykščių šilelį ir pasivaikščioti taip gražiai eilėraštyje aprašomu mišku, pasirinkome Šventosios pažintinį taką, kurio ilgis apie 8 km.

Pasakysiu Jums taip, kadangi man pačiam labiau patinka tikra gamta, tai pirmi 4 tako kilometrai įspūdį padarė. Visa ši distancija driekėsi palei Šventosios upę. Einant taku tave lydi rami upės tėkmė, o kadangi esu žvejys, fantaziją kaitina galimybė tokiose gražiose vietose pamėtyti spiningą. Kita likusi 4 kilometrų atkarpa yra asfaltuota, tad jei keliaujate dviračiais tai privalumas, tačiau einant pėsčiomis rinkčiausi, padarius nedidelį lanką, grįžti atgal prie upės ir jau eitu taku, pareiti atgalios.

Na o apėjus visą maršrutą, vėl grįžome į pradinį tašką, prie Medžių lajų tako kurio anksčiau aplankyti neteko, tad turėjome tam puikią progą.

Rekomenduojame

Savo pažinti su šileliu įskaitant ir pasivaikščiojimą lajų taku, baigėme apie 13.00 val., gavosi, kad turėjome dar gerą gabalą dienos, kurį tiesiog privalėjome išnaudoti turiningai. Dėka draugų rekomendacijų, Anykščių senamiestyje, suradome tokią jaukią kavinukę, gan “freak’išku” pavadinimu “Paukštukas pūga“. Joje ir kava ir arbata ir desertai ir pats kavinės interjeras… Žodžiu atvykus į Anykščius tai viena tų vietų, kurias tiesiog privalu aplankyti.

Pasimėgavus saldžiaisiais gyvenimo malonumais, turėjome dar vieną “must do it” tikslą, aplankyti netoli Anykščių esančią vietą apie kurią tiek daug buvome girdėję, tačiau taip niekuomet ir nesilankę. Taip, taip, atspėjote, – suvalgyti porciją koldūnų, Kavarske esančioje kavinėje “Šaltinis“. Bliamba tai tikrai unikali vieta, o kas svarbiausia, čia ne tik koldūnai tokie. Čia galima paragauti ir varškėčių ir cepelinų ir kitų patiekalų, kurie savo skoniu ir išvaizda primena tuos anuos laikus. Pati aplinka taip pat nepakitusi.

Neskaitant daugelio kitų rekreacinių dalykų, kurių Anykščiuose tikrai apstu, rekomenduojame išbandyti ir tuos, kuriuos išbandėme mes. T. y. aplankyti medžių lajų taką, išgerti kavos ar arbatos kavinukėje “Paukštukas pūga” ir suvalgyti porciją jūsų mėgstamo maisto Kavarsko kavinėje “Šaltinėlis”, pagaminta pagal anų laikų receptus.

Beje, kadangi mėgstame vertinti ir dalintis rekomendacijomis, paprašysiu Jūsų įvertinti Šventosios pažintinį taką, žvaigždutėmis nuo 1 iki 5. Kad kitiems būtų lengviau apsispręsti renkantis ką verta aplankyti. Savo subjektyviu vertinimu, šiam takui duodu 3 žvaigždutes, bet tik todėl, kad keliauju pėsčiomis, ir man daug maloniau koją statyti ant žemės nei ant asfalto.

[info]

Tad jei Jums teko lankytis “Šventosios pažintiniame take” Anykščiuose, būčiau dėkingas jei paliktumėte savo įvertinimą.

[yasr_visitor_votes size=”large”]

[/info]

 

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>