Australiški įrengimai

Kabiklis rankšluosčiui, drabužiams ar žemyn kabančiai vėliavai padaromas iš virvės ir dviejų pagalių, kurių vienas turi šakelę.

Įdomią stovyklavimo kėdę Australi­jos pionieriai dažnai pasigamindavo iš dvišakių. Piešinėlyje surišimai nėra pažymėti.

Varteliai pastatomi iš dvišakio, vienos šakos gale turinčio dar kitą dvišakį, kuris į statmenį įsiremia. Viršutinis dvišakis pritvirtinamas odos ar kitos panašios medžiagos kilpa. Sudėtingiau yra surišti įpjautas šakas „marke”. Įpjovimai vartelius tiesiai išlaiko.

Sumanūs australai sugalvojo automatinę meškerę. Prie meškerės lazdos prikabintas patraukiamos užuolaidos vamzdelis. Viename gale pritvirtinti siūlą ir juomi užuolaidos veleną apvynioti, paliekant pakankamai siūlo ežero ar upės  vandeniui, kabliukų svoriui. Kai žuvis užsikabina, pradeda traukti siūlą ir užuolaidos vamzdelį sukti, kol pasiekia galą ar sustoja traukusi. Velenas automatiškai žuvį įtraukia. Tačiau pačiam reikia žuvį nuo kablio numauti, išvalyti ir iškepti.

Maistą nuo skruzdėlių ar žvėrelių apsaugoti surišama platforma, kuri nuo šakos ar trikojo pakabinama. Pagrindinę virvę aprišti skuduru ir virvę perverti pro butelį. Butelio kaklelį pripildyti moliu ar kita medžiaga, kad vanduo neišbėgtų. Tada įpilti vandens ir patikrinti — pripilti vis daugiau vandens, nes vanduo virve lips aukštyn (net ir jeigu virvė yra plastmasinė). Butelio dugnas nupjaunamas apvyniojant karšta viela ar vašku ištepta virve, kuri uždegama.

Įrengimai

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia