Australiški mazgai ir kilpos

Virve lipti kilpa surišama, kaip parodyta. Reikia trijų kilpų. Žemesnioji apie 30 cm (1 pėdą) virš žemės, viršutinioji ties liemėnimi, vidutinioji tarpe, ir čia įdedama antra koja. Tada pakelti viršutiniąįą kilpą iki liemens, o žemutinę ligi svorį laikančios kojos. Kūną irgi laiko liemens kilpa. Ir taip toliau.

Suktuvas virvei įtempti pagaminamas iš dvišakio su kitu pagaliu stabdžiui.

Naujosios Gvinėjos čiabuviai kilpą (A) naudoja virvę prie smaigalio ar nudrožto stiebo prikabinti. Kai mazgas (B) įtem­piamas, daug tvirčiau laiko negu piemenų mazgas, pritvirtindamas virvę prie lazdos, pagalio ar stiebo. Mazgas (C) naudojamas prie stiebo viršūnės pritaisyti keturias kilpas, nuo kurių galima stiebą laikančias virves įtempti. Sudėti kilpas, kaip parodyta. Tada kilpą C ištraukti po kilpa B ir virš kilpos A. D kilpa traukiama virš kilpos E ir po F kilpa. G ištraukiama tiesiai viršun, o ketvirtajai kilpai reikia virvės galus supinti.

Australiški mazgai ir kilpos

Virvę prie medžio ar stulpo pririšti galima ir dviguba aštuoniuke — pirma laisvai surišama viena, paliekant ilgą galą, kuriuo medis apjuosiamas. Tada virvės galą įverti į viengubą aštuoniukę, kaip keturiuose piešinėliuose parodyta.

Suktuvas virvei
Suktuvas virvei

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia