Autoturistų grupė

Praktika rodo, kad autoturistų grupė turi susidėti ne daugiau kaip iš 10 – 15 asmenų, t.y. autoturistų vilkstinėje turėtu būti ne daugiau kaip 3 – 4 automobiliai arba 5 – 7 dviviečiai motociklai. Priešingu atveju grupė suskyla į keletą mažų grupelių ir pranyksta bendras kolektyviškumo jausmas.

Ne mažiau svarbu ir parinkti dalyvius pagal jų asmenines savybes. Jei vienos ar dviejų parų išvykos metu ir išryškės bendrakeleivių charakterio skirtumai, tai įsiliepsnoti didesniems nesutarimams ir kivirčams tiesiog nebus laiko. Sumaniai ir gerai pasiruošusios autoturistų grupės neretai išyra vien dėl to, kad kelionės metu išryškėja bendrakeleivių skonio ir pažiūrų nesutapimai.

Geriausia, žinoma, kai grupę sudaro seniai vienas kitą pažįstą žmonės. Jei taip neįmanoma, reikia stengtis grupę komplektuoti taip, kad visus jos narius jungtu bendri pomėgiai ir tikslai. Labai gerai, jei kiekvienas grupės narys turi kokių nors individualių mėgėjiškų sugebėjimų: mėgsta fotografuoti, filmuoti, moka suteikti pirmąją medicininę pagalbą ir pan. Pageidaujama, kad grupėje būtų kuo daugiau turistų su vairuotojo pažymėjimais.

Autoturistų grupei būtinas vadovas. Jo kandidatūra gali būti numatyta iš anksto arba jis išrenkamas. Vadovas privalo turėti organizatoriaus sugebėjimų, turistinio ir techninio pobūdžio žinių, taktiškai bendrauti su žmonėmis.

pasiruošimo metu vadovas turi ypatingai gerai išanalizuoti maršrutą, surinkti visą galimą informaciją, supažindinti grupės narius su orientacine kelionės kaina, padėti paskirstyti bagažą.

Kelionės metu vadovas nustato vidutinį greitį, parenka vietą nakvynei, skirsto darbus tarp grupės narių, na ir protingai sprendžia iškilusius nesutarimus.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia