Daugiadienio žygio maršruto schema

Schemoje reikia spalvota linija pažymėti maršruto kelią, rodyklėmis parodant, kuria kryptimi bus žygiuojama. Nakvynės vietos pažymimos schematinėmis palapinėmis, šalia jų arba ant jų stogo galima užrašyti atvykimo į tą vietą datą. Pietų sustojimo vietos žymimos dviem sukryžiuotais alpenštokais (žygio lazdomis). Atstumai tarp nakvynės ir pietų sustojimų pažymimi schemoje. Nakvynės vietoje viena spalva galima užrašyti atstumą tarp pietų sustojimo ir nakvynės vietos, o kita – kiek kilometrų grupė turi nueiti per dieną. Numatytus aplankyti objektus galima apvesti kokios nors spalvos skritulėliais arba pabraukti tų vietovių, kuriose jie yra, pavadinimus. Be to, schemoje reikia pažymėti svarbesnes gyvenvietes, susisiekimo kelius, upes, ežerus, miškus, kartais ir reljefą. (Nepamiršti nurodyti schemos mastelio.) Žymėti reikia topografiniais ženklais. Kadangi maršruto schema neatstoja žemėlapio ir į žygį būtinai reikia imti gerą žemėlapį, tai gyvenvietės, keliai ir reljefo savybės smulkiai žymimos tik ten, kur praeina maršrutas – po 3 – 5 kilometrus nuo jo į abi puses.

Schemoje galima žymėti tik tuos kelius ir upes bei ežerus, kurie padeda patikslinti maršruto kryptį. Kai kurios turistų grupės maršrutą pieštuku išbraižo ir žemėlapyje. Tuomet lengviau orientuotis žygio metu. Maršruto schema tuo atveju taip pat daroma. Žygiui pasibaigus, maršruto schema pridedama prie kitų dokumentų. ja galės pasinaudoti ir kiti turistai, kurie keliaus tuo pačiu maršrutu.

Sudarant maršruto schemą, galima naudoti ne tik topografinius, bet ir kitokius sutartinius ženklus. Juos reikia paaiškinti čia pat schemoje, panašiai kaip tai yra daroma žemėlapiuose.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia