Fotografuokime grybus

Kai tiesiog vaikštome miške, dažniausiai net nepastebime koks nuostabus pasaulis yra aplink mus. Tačiau jei sustojame ir imame jį tyrinėti, galime atrasti visiškai naują, pilną fotografinio potencialo, pasaulį. Nustebsime, kokią gausą miško grybų galima surasti palyginus nedideliame plote.

Kai imama kalbėti apie grybus, daugelio vaizduotėje iškyla visų taip mėgstami, valgomi, miško grybai, tokie kaip baravykai, voveraitės ir kt. tačiau nereikia pamiršti, kad miško pasaulyje egzistuoja tūkstančiai skirtingų grybų rūšių, daugelis iš jų labai gerai užsimaskavę ir tiesiog ištirpę aplinkoje. Visi jie gali būti puikūs modeliai nuotraukai.

Fotografuojant grybus, išskiriami du pagrindiniai tokių fotografijų tipai, tai visiems įprastos grybų rūšys su kepureėle ir kotu, ir kitas tipas – kerpių fotografija. Pastarosios, dažniausiai, išauga tiesiog iš medžio kamieno arba sutinkamos ant jau nuvirtusios, negyvos, medienos. Jų yra labai daug, o jas atidžiai apžiūrėję, pamatysime, kokie tai nuostabūs objektai ir kokias gražias kompozicijas gali mums pateikti.

Fotografuojant kerpes, yra daugybė galimybių. Jūs tiesiog galite išnaudoti netradicinius matymo kampus, įvairius plyšius, kuriose jos gan dažnai sutinkamos, o tai nuotraukoms suteiks dramatiškumo. Kerpės dažnai auga grupėje, Jūsų pasirinkimas orientuotis į ją visą ar išskirti atskiras jos detales, o gal visą dėmesį skirtį aplinkai kurioje jos auga ir pačias kerpes palikti tik kaip įdomia nuotraukos detalę.

Vyrauja paplitusi nuomonė, kad grybai auga tik rudenį, tačiau tai visiška netiesa, grybų surasti galima bet kuriuo metų laikų, netgi žiemą kai nėra sniego, nes po sniegu jų paprasčiausiai nesimato.

Patarimai

Fotografuodami dažniau sutinkamus grybus, bandykite juos nufotografuoti iš kiek įmanoma daugiau kampų. Daugiau dėmesio skirkite artimai fotografijai, atkreipkite dėmesį, daugelis grybų rūšių, po kepurėle turi paslėpę stulbinantį grožį.

Grybus fotografuojant iš arti, Jums bus reikalingas mini stovas, kad vaizdas objektyve išliktu stabilus, be to, dažnai grybai auga tamsesnėse vietose, todėl bus reikalingas ilgesnis išlaikymas.

Taip pat darant tokias fotografijas reikės naudotis distanciniu užrakto valdymo pultu arba bent jau naudotis automatinio užrakto su laikmačiu funkcija.

Fotografuojant grybus po kepurėlėmis, reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad saulės šviesa dažniausiai krinta iš viršaus, o tai reiškia, kad pati kepurėlę mes šešėlį ant Jūsų fotografuojamo objekto. Tokiais atvejais rekomenduojama fotografuoti arba anksti ryte, arba jau leidžiantis saulei, kada šoninis apšvietimas dar labiau paryškins fotografuojamo objekto tekstūrą.

Darant grybų nuotraukas, būtinai su savimi pasiimkite neperšlampamas kelnes arba bent jau vandeniui atsparų kilimėlį, kuris neleis sušlapti kelienių, klūpant prieš grybus.

Priklausomai nuo fotografuojamo grybo dydžio, labai rekomenduotina naudoti makro lęšį. Kaip ir visuose makro vaizduose, pabandykite skirtingus objekto kampus.

Grybų fotografijoje orai vaidina labai svarbų vaidmenį, gavusios lietaus, grybų kepurėlės įgauną labai fotogenišką blizgesį. Tai atvejais, kai fotografuojant grybus, lietaus nėra, patartina su savimi nešiotis mažą buteliuką vandens, su purškimo mechanizmu. Taip ant grybų galima suformuoti lietaus lašelius, kurie atrodo tiesiog fantastiškai, kuomet juos, tinkamu kampu, apšviečia šviesa.

Visuomet stebėkite aplinką, daug ir gražių grybų galima surasti beržynuose, pušynuose. Jie auga ant medžių kamienų ir nuvirtusių, negyvų medžių, jų taip pat galima surasti ant senų, apsamanojusių kelmų, pievoje, net miesto parkuose. Grybai auga praktiškai visur, svarbu tik sugebėti juos pamatyti.

Na ir pabaigai, tradicinis įspėjimas – valgykite tik gerai Jums žinomus ir jau patikrintus grybus, nieku gyvu nerinkite rūšių kurių nepažįstate ar yra bent menkiausia abejonė dėl jų tinkamumo valgymui. Kai kurios grybų rūšys yra labai nuodingos ir jų vartojimas gali baigtis labai liūdnai.

Parengta pagal „Outdoor Photography“ žurnalą

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia