Gyvūnų nuotraukos

Fotografavimo objektai gali būti ne vien tik žvėrys ir paukščiai, bet ir visa tai, kas susiję su jų gyvenimu: lizdai, urvai, pėdos, maistas ir t. t.

Lizdus fotografuoti galima tik vėlyvą rudenį, žiemą arba ankstyvą pavasari, kada paukščiai jau išperėję ir išvedę jauniklius ir negalima padaryti jokios žalos prisiartinus prie lizdo. Lizdą geriausia fotografuoti du kartus – vieną kartą iš arčiau (pats lizdas), kitą – iš toliau (bendras lizdo ir aplinkos vaizdas). Lizdus galima fotografuoti tiktai esant ramiam orui. Vėjuotą dieną sunku fotografuoti, nes lizdus tenka fotogra­fuoti iš arti ir didesniu išlaikymu, o tokiu atveju objektas turi nejudėti.

Fotografuojant lizdus, reikia diafragmuoti tiek, kad ne­būtą per didelė ryškumo zona ir esantieji antrame plane daiktai išeitų neryškūs.

Žymiai sunkiau fotografuoti paukščius, nes prie jų sunku prieiti. Bene vienintelis laukinis paukštis, prie kurio galima arčiau prieiti, yra gandras. Tačiau ir tokį didelį paukštį, no­rint nufotografuoti per visą kadrą, reikia fotografuoti su teleobjektyvu.

Žvėris fotografuoti yra dar sunkiau. Naudojant tele­objektyvą, prie stirnos arba kito stambesnio žvėrelio reikia prieiti per 20—30 žingsnių, o tai yra labai sunku.

Lengviau žvėris fotografuoti draustiniuose miškuose žie­mą, maitinimo metu. Reikia tyliai ateiti į vietą, kur padė­tas maistas, ir pasislėpus palaukti, kol ateis žvėrelis.

Vasarą žvėris (stirnas, šernus) galima privilioti drus­ka, kurios pabarstoma ten, kur jie dažnai praeina. Netoli pabertos druskos pasislėpęs fotografas gali užfiksuoti prie druskos sustojusį smaližių.

Fotografas-gamtininkas turi fotografuoti taip pat ir žvė­rių (lapių, barsukų ir kt.) urvus, dreves. Juos, kaip ir liz­dus, reikia fotografuoti iš arčiau ir iš toliau (su aplinka). Gyvulių guolius geriausia fotografuoti žiema. Vasarą tanku­mynuose sunku nufotografuoti.

Žvėrelių pėdas geriausia fotografuoti žiemą. Pėdas foto­grafuoti viename kadre po vieną arba po dvi, taip pat (kituose kadruose) keletą, kad būtų galima nustatyti žvėries vaikščiojimo būdą.

Fotografuojant pėdas, reikia stipriai diafragmuoti. Žiemą naudojamas filtras, vasarą filtro nereikia.

Galima fotografuoti ir gyvulių maistą. Pavyzdžiui, įdomus siužetas yra voverės išlukštenti kankorėžiai, riešutai, jos sudžiovinti grybai.

Ieškant žvėrių lankomų vietų, visuomet reikia pasitarti su vietiniais gyventojais. Naudingų informacijų gali suteikti eiguliai.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia