Įkandimai

Einant mišku ar pelkėta vieta, gali įgelti gyvatė. Nu­kentėjęs žmogus pasidaro apatiškas, mieguistas, krinta temperatūra, nusilpsta širdies veikla, įgelta vieta patinsta, parausta.

Dažniausiai gyvatė įgelia į koją. Ką daryti įgėlus gy­vatei? Jei iš žaizdos teka kraujas, jo nereikia stabdyti, nes kraujas išplauna nuodus. Jei kraujas neteka arba te­ka silpnai, įgėlimo vietoje galima padaryti keletą įpjovimų. Kad žaizda daugiau kraujuotų, įkąstą ranką ar koją reikia nuleisti žemyn. Nuodams pašalinti žaizda išplauna­ma jodu, degtine arba stipriu kalio permanganato tirpalu, o paskui iš žaizdos išspaudžiamas kraujas. Kad nuodai greitai nepaplistų po visą organizmą, galūnė aukščiau žaizdos suveržiama. Suveržiama taip, kad galūnė truputį pamėlynuotų. Nukentėjusį kuo skubiausiai nugabenti pas gydytoją.

Įgėlus bitei, vapsvai arba kitiems vabzdžiams, žaizdoje lieka geluonis. Jį reikia ištraukti atsargiai, kad nesusitraiškytų, paskui iš žaizdos išspausti nuodus, o įgėlimo vielą suvilgyti atskiestu amoniaku arba jodu. Jei įkąsta vieta pa­brinksta, reikia dėti šaltus kompresus (boro rūgšties).

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia