Pradžia Kelionių archeologija

Kelionių archeologija

Pristatome edukacinį užsiėmimą Kelionių archeologija, kuris patiks visiems tiems, kas mėgsta keliauti, domisi istorija, dega noru geriau pažinti savo kraštą ir gerai bei kokybiškai leisti savo laisvalaikį.

Šio užsiėmimo tikslas yra keliauti pagal naujai atrastus, tačiau senai aprašytus maršrutus po mūsų kraštą. Tyrinėti juose aprašytas vietoves, fotografuoti, ir vėliau, visa surinkta informacija, dalintis su bendraminčiais, “Kelionių archeologijos” forume.

Krašto pažinimas

Visas įdomumas tame, jog taip paprastai imti ir apkeliauti aprašytus maršrutus nepavyks, arba pavyks tik iš dalies. Reikalas tame, jog kai kurie aprašymuose minimi vietovardžiai jau pasikeitę, kai kurių punktų, iš duoto aprašymo tiesiog neįmanoma tiksliai nustatyti. Tad prieš leidžiantis į kelionę, reikės atlikti namų darbus. Surinkti kiek įmanoma daugiau informacijos apie dominančius maršruto punktus, išsiaiškinti kuo tikslesnes jų vietas. Tokiu būdų ne tik planuosite savo kelionę, bet užsiimsite kraštotyra, geriau pažinsite savo kraštą, o ir keliauti į vietas apie kurias esate surinkę nemažai informacijos yra kur kas įdomiau nei vien tik paskaityti turistiniame stende pateikiama informaciją.

Informacijos ieškoti galima visur – internete, knygose, žurnaluose, turistams skirtuose leidiniuose, bendraujant su vietos žmonėmis ir t.t.

Kaip tai atrodo?

Principas gana paprastas, šioje svetainėje, rubrikoje Kelionių archeologija/maršrutai, dalinamės surastais, senai sudarytais ir aprašytais maršrutais, taip pat kiekvienam maršrutui sužymime atskirą žemėlapį, su aprašyme minimomis vietovėmis. Visi, norintys prisijungti prie šio užsiėmimo, registruojasi svetainėje gowild.lt. Išsirenka patikusi kelionės maršrutą, atlieka namų darbus (susirenka informaciją) ir keliauja į pasirinktus punktus, arba visą maršrutą pagal norus ir galimybes. Lankydami punktus juos fotografuoja, lygina aprašyme minimas detales ir dabarties realijas, o vėliau, grįžę iš kelionių, savo surinkta medžiaga dalinasi forume.

Kiekvienas maršrutas turi atskirą forumą, kuris suskirstytas aprašyme minimomis vietovėmis.

Keliauti galima įvairiai ir priklausomai nuo maršruto – pėsčiomis, dviračiu, plaukti laiveliu ar keliauti automobiliu… Jei trūksta informacijos kaip tinkamai pasiruošti kelionėms, jos visuomet surasite šioje svetainėje publikuojamuose straipsniuose.

Tad nieko nelaukdami registruojamės ir iš naujo atraskime savo mylimą kraštą.

Gero kelio!