Autoturisto apranga

Autoturisto apranga

yra kiek specifinio pobūdžio. Visų pirma, jūsų trasa nusidrieks tūkstančius kilometrų ir tikriausiai perkirs klimatinių zonų ribas. Antra vertus, kelionės metu reikės būti įvairiausiose sąlygose. Rūbai, kuriais vilkėsite automobilyje ar kempinge, netiks, apžiūrint kurio nors miesto įžymybes: muziejus, kulto pastatus ir pan. Žemiau pateiksime gana platų aprangos sąrašą, kurį kiekvienas turistas galės sutrumpinti savo nuožiūra.

Jums vyrai, bus reikalinga:

Važiuojant

galvos apdangalas (nebūtina, bet patogu dėvėti lengvą skrybėlę arba kepurę su snapeliu, apsaugančiu nuo saulės spindulių, be to, gali tekti išlipti iš automobilio lyjant), tamsūs akiniai, sportinė striukė, megztinis ilgomis rankovėmis ir pan.; sportiniai marškinėliai; kelnės (priklausomai nuo to, kur važiuojate, gali būti džinsų arba šortų tipo), batai arba sandalai. Vairuojant verta prisiminti, kad kojos ilgą laiką bus variklio kaimynystėje. Apavas guminiais padais nerekomenduojamas; lietpaltis (lengvas, gumuotas, su gaubtu); pirštinės (esant reikalui); apatiniai baltiniai ir kojinės – po dvi poras;

Nakvynei

pižama.

Ekskursijoms po miestą, muziejams ir teatrams lankyti

vasarinė eilutė (reikia parinkti taip, kad ją būtų galima dėvėti ir vakare) su visais priedais: balti marškiniai, pusbačiai, atitinkamas kaklaraištis ir t.t.

Specialiems reikalams (kempingui, paplūdimiui, kalnams)

maudymosi kelnaitės; specialus apavas (pavyzdžiui, paplūdimiui – sandalai, kalnams – stiprūs žygio batai, kepuraitė arba skrybėlė, trikotažiniai marškiniai, kojinės (pavyzdžiui, kalnams – vilnonės).

Moterims rekomenduojama lengva, patogi, praktiška apranga. Reikėtu atsižvelgti ir į laikotarpio madas. Taigi:

Važiuojant pats geriausias ansamblis

sijonėlis, bliuskutė, apsiaustas. Šį ansamblį galimą komplektuoti šiltomis arba šaltomis klimatinėmis sąlygomis.

Bliuskutė (lengvai skalbiama, medvilninė arba nailoninė); sijonas, apsiaustas, megztinis, striukė (gumuota, odos imitacija); apavas – lengvi sandalai, basutės. Guminiai padai nepageidautini, kojinės, puskojinės; galvos apdangalas; tamsūs akiniai.

Nakvynei

pižama arba ilgi baltiniai.

Ekskursijoms,teatrams ir muziejams lankyti

Paprastas elegantiškas ansamblis iš suknelės, megztuko, šaliko. Lengvi, dailūs bateliai, skrybėlė nuo saulės, pirštinaitės, rankinukas.

Specialiai kempingui, paplūdimiui, kalnams

šortai, kelnės, lengvi marškinėliai; sportinė striukė (kalnams – neperpučiama); maudymosi kostiumas, kepuraitė; specialus apavas, atitinkamos kojinės.

Ta pačia proga pakalbėkime apie asmens higienos reikmenis. Jums bus reikalinga:

rankšluosčiai, muilas, dantų pasta ir šepetukas; plastikinė stiklinė, šukos; veidrodėlis, kvepalai, minkštinantys ir saulės kremai, glicerinas, vazelinas; skutimosi komplektas (žinoma, vyrams); kosmetikos reikmenys (tik moterims). Šia proga iš anksto įspėjame, kad tolimoje kelionėje pudra ir dažus reikia vartoti labai saikingai; manikiūro reikmenys; siuvimo reikmenys su siūlų atsarga, kelioninis lygintuvas, drabužių ir batų valymo reikmenys.

Naudinga turėti plastikinių maišelių atsargą. Jie pravers sudėti daliai drabužių ir higienos reikmenų; juose bus galima laikyti nešvarius drabužius.

Motociklininko apranga

žymiai paprastesnė, bet jos pasirinkimas sudėtingesnis. Taip yra dėl to, kad pats važiavimas motociklu esti sportiškesnio pobūdžio ir, be to, motociklininko bagažas mažesnis. Paprastai motociklininko aprangą sudaro vienas drabužių komplektas kurį jis dėvi po kombinezonu ar kitais viršutiniais drabužiais. Minėtas komplektas turi būti universalus; rekomenduojamas megztinis ar sportinė striukė su tokio pat tipo kelnėmis. Viršutinius motociklininko rūbus sudarytu: kepurė, beretė ir šalmas, motociklininko akiniai, šalikas; sportiniai batai (sunkaus tipo); motociklininko pirštinės su atvartais; vienos ar dviejų dalių kombinezonas (gumuotas ar odos imitacija, neperpučiamas ir neperlyjamas). kai kurie motociklininkai mieliau dėvėtu neperlyjamus apsiaustus (lietpalčius).

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia