Lengva kelionė žvejoti: kas ir kaip

Lengva kelionė žvejoti: kas ir kaip

Žvejoti galima visur: ir Lietuvoje, ir užsienyje, dideliame mieste ir kaimelyje, miško paežerėj ar upėj, galų gale – jūroje. Kaip bebūtų, iki vietos greičiausiai nepavyks nusigauti pėsčiomis. Jei žvejosite sostinėje, tai ir bus aktualios parkavimo aikštelės Vilniuje, tačiau ne jos vienos. Tad ko dar reikėtų, kad žvejybos vieta būtų pasiekta be jokių rūpesčių?

Žinokite, kur, kada ir su kuo

Kelionė žvejoti vargu ar bus sklandi, jei vyksite į ją spontaniškai. Juk tokiu atveju paprasčiausiai galima pamiršti esminius daiktus. Tad nepatingėkite bent pagrindų susiplanuoti iš anksto. Nuspręskite, ar keliausite link Neries Vilniuje, ar prie Žaliųjų ežerų, ar dar kur į sostinės apylinkes.

Taip pat apgalvokite, ar norite vienumos, ar kompanijos. Nuo to priklausys, kada vykti geriausia. Juk reikia susiderinti, kad visi būtų laisvi ir nebūtų ribojami kažkokių skubotų įsipareigojimų. Be to, tai lems ir transporto priemonę. Dairykitės parkavimo aikštelės Vilniuje tik tada, kai jau bus aišku, važiuosite automobiliu ar mikroautobusu. Tuomet jau bus aišku, kiek reikės išleisti kelionei.

Nepamirškite esmės

Susiplanuokite maršrutą: apgalvokite, ar važiuosite vaizdingu keliu, ar norėsite tik kuo greičiau pasiekti pasirinktą ežerą ar upę. Taip pat nepamirškite esminių dalykų: visų žūklės reikmenų, įskaitant meškerę, jauką, plūdę, kibirą žuvims, taip pat – drabužių, maisto.

Apgalvokite, ar keliausite vos dienai, ar kelioms, ar netgi savaitei. Tuomet ieškokite nakvynės vietos, kur ir kokio maisto pasigaminti. Nepamirškite, jei keliaujate ne vieni, susitarti, kas ką ims. Juk jei maistas dubliuosis, tiesiog turėsite per daug ir liks likučių.

Lygiai taip pat ir dėl reikmenų: higienos priemonių, indų, rankšluosčių, dujų ar elektrinių viryklių ir panašiai.

Jau po visko turėtų būti rezervuojamos ir parkavimo aikštelės Vilniuje. Juk tada jau žinosite, kiek laiko užtruksite, kurioje vietoje rasitės, netgi kas vairuos. Neskubėkite: tegul ir planavimas, ir pati kelionė būna malonūs, gausūs smagių įspūdžių, puikios nuotaikos. Tuomet ir pati žvejyba eisis sklandžiai, grįšite kupini ne tik laimikio, bet ir tiesiog jėgų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Panašūs straipsniai
Žuvis Skersnukis

Skersnukis

Šis straipsnis, deja, yra grynai pažintinis, dar iš tų laikų, kai ši žuvis gan dažnai buvo sutinkama mūsų vidaus vandenyse. Nuo 2000 metų Lietuvoje skersnukis įrašytas į Lietuvos Raudonąją knygą. Kaip Lietuvoje, taip ir visame pasaulyje ši rūšis yra labai reta, nykstanti. Tad ko gero nereikia sakyti, kad žvejoti ją – draudžiama.
Plačiau
Lynas - kur ir kaip pagauti

Lynas

Lynai gaudomi plūdinėmis ir įvairaus tipo dugninėmis meškerėmis. Pažįstu porą žvejų, kurie anksti pavasarį viename Trakų rajono ežerėlyje lynus gaudo leisdami masalą tarp tankių pernykščių meldų.
Plačiau
Minagai - Nėginės

Minagai – Nėginės

Prieš pradedant skaityti šį straipsnį, norėtumėm atkreipti Jūsų dėmesį į tai, jog jis parašytas 1935 m. todėl ir pavadinimas “Minagai” šiomis dienomis nebenaudojamas. Tai kelios rūšys žuvų, gyvenančių mūsų vandenyse, kurios vadinamos negėmis. Nors informacija senoka ir kiek netiksli, kas liečia klasifikavimą, tačiau tai kol kas išsamiausias šių žuvų aprašymas iki šiol patekęs į mūsų akiratį.
Plačiau