Išrinkus žygio temą, reikia numatyti žygio rajoną, tai yra apytikriai išrinkti žemėlapyje vietoves, per kurias grupė keliaus.

Pradedantiesiems turistams patartina pradėti keliauti nuo savo rajono, miesto apylinkių. Kiekvieno turisto pareiga pirmiausia pažinti gimtąsias vietas. Keliaujant po savo rajoną, nereikės papildomų išlaidų grupei pervežti į maršruto pradžios vietą bei atvežti baigus maršrutą.

Lietuvos teritorijoje kelionei galima pasirinkti įdomius rajonus. Pavyzdžiui, norint susipažinti su pajūriu ir Kuršių mariomis, reikia keliauti Šventosios, Palangos apylinkėmis, Neringa arba Kuršių marių pakrantėmis. Gerai galima pažinti gražiąją Žemaitiją žygiuojant per Medvėgalio, Šatrijos kalnus, aplankant Platelių ežerą. Daug ežerų galima pamatyti Zarasų, Švenčionėlių, Molėtų bei kituose Rytų Lietuvos rajonuose. Vilniuje galima susipažinti su daugeliu istorinių bei architektūrinių paminklų iš įvairių lietuvių tautos istorijos laikotarpių. Apie kovas su kryžiuočiais daug naujo galima sužinoti, keliaujant Nemunu arba jo pakrantėmis nuo Kauno iki žiočių. Tarp Druskininkų ir Kauno pamatysite labai įvairų, gražų reljefą ir vaizdingus Nemuno krantus. Nemaža šalies upių slėnių duoda daug medžiagos apie geologinę respublikos praeitį. Pavyzdžiui, daug tokios medžiagos galima surinkti Ventos pakrantėse. Miškinguose rajonuose galima daug sužinoti apie Lietuvos augaliją. Kiekviename rajone galima surasti daug įvairios istorinės medžiagos. Apie istorinę krašto praeitį kalba piliakalniai, pilių griuvėsiai, dvarų rūmai, rūsiai, kuriuose buvo kalinami baudžiauninkai.

Maršruto rajoną reikia parinkti atsižvelgiant į grupės pajėgumą

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia