Masažas

Raumenų masažas daromas esant traukuliams. Iš pra­džių visas raumenų paviršius delnu glostomas, paskui tri­namas. Po to raumenys maigomi, t. y., vienos rankos pirš­tais raumenys kilstelėjami, o kita ranka tuo metu pereina į pirmosios vietą ir išspaudžia visą pakeltąją raumens da­lį. Atliekant šį veiksmą, į masažuojamą raumenų dalį priteka daugiau kraujo. Pamaigius delnu trinama ratu, paskui pirštais stuksenama ir pabaigoje vėl glostoma.

Esant kojų raumenų traukuliams, masažą darant ga­lima trinti kojas kamparo aliejumi. Rankų judesiai turi būti nukreipti širdies link.

Masažą galima daryti ir pačiam. Tai mažiau efektinga priemonė, naudojama daugiausia sumažinti nuovargiui. Ma­sažuoti paprastai pradedama nuo kojų pėdų ir baigiama šlaunies raumenimis. Rankų judesiai nukreipti širdies link, limfinių liaukų ir venų kryptimi.

Pilvą ir kojas pačiam masažuoti patartina atsigulus. Pilvo masažas daromas viena ranka, o kojų — viena ir abiem rankomis. Rankų masažas daromas nuo pirštų galų link peties.

Masažo negalima daryti, jeigu ligonis turi karščio arba serga odos ar kraujo apytakos ligomis.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia