Nušalimai

Žiemą galima nušalti ausis, nosį, rankas ir kt. Iš pra­džių nušalusi kūno dalis pabąla. Atšildyta tokia vieta šiek tiek parausta, patinsta ir ją skauda arba peršti. Tai yra pirmo laipsnio nušalimas.

Kai nušalimo vietoje atsiranda pūslė, yra antro laips­nio nušalimas, o kai nušalusi vieta pajuoduoja, — trečio laipsnio.

Pirmojo laipsnio nušalimo atveju, užsimovus pirštinę, oda trinama sniegu ar šaltu vandeniu. Paskui tepama spiritu, streptocido emulsija ar švariais riebalais.

Esant antrojo ir trečiojo laipsnio nušalimui teikiant pirmąją pagalbą, aplink žaizdą patepama spiritu arba streptocido emulsija ir aptvarstoma steriliu tvarsčiu. Pūslių nebadyti ir nekarpyti.

Kai labai šalta, žmogus gali ir visai sušalti, sustingi, netekti sąmones. Tokio nukentėjusio negalima iš karto nešti į šiltą patalpą. Iš pradžių reikia paguldyti nekūre­namoje patalpoje ir trinti kūną vilnonėmis pirštinėmis sniegu ar šaltu vandeniu. Trinama, kol praeina sustingimas. Tik tuomet sušalusis įnešamas į šiltą patalpą. Jeigu nukentėjęs nekvėpuoja ir neatgauna sąmonės, reikia da­ryti dirbtiną kvėpavimą. Kai atsigauna, duodama gerti šil­tos arbatos, šilto pieno ar ko nors kito šildančio.

Norint išvengti nušalimo, prieš išeinant į lauką neap­saugotas odos dalis reikia patepti žąsies taukais.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia