Kelionės slidėmis daug kuo skiriasi nuo kitų keliavimo būdų. Turistui tenka keliauti, esant storai ir puriai sniego dangai, dideliems šalčiams, siaučiant pūgoms, smarkiai raižytose vietovėse, neretai kalnuose, dažniausiai pačiam minant vėžes. Jei pėsčio mis gali keliauti kiekvienas sveikas žmogus, ta sudėtingesnėse kelionėse slidėmis nepakanka net paprastų slidinėjimo sugebėjimų. Būtini įgūdžiai slidinėti su kuprine. Priešingu atveju — net ir gerą slidininką valdo kuprinė. Tokių kelionių metu ilgą laiką beveik visos žmogaus kūno raumenų grupės gauna didelį krūvį. Tai padidina medžiagų apykaitą organizme, širdies ir plaučių darbą, organizmo atsparumą ne tik peršalimui, bet ir kitoms ligoms.
Parenkant grupę, reikia žiūrėti kad jos nariai būtų vienodo pajėgumo, nes priešingu atveju šąla pajėgesnieji, laukdami silpnesniųjų, arba sušilę, nuvargsta silpnesnieji, stengdamiesi neatsilikti nuo pajėgesniųjų.
Kiekvienam grupės kandidatui keliami šie reikalavimai:
- bendras fizinis pasiruošimas;
- drausmingumas;
- turėti kelionei reikalingą inventorių ir lėšas.
Kai tos pačios sudėties grupė keliauja lengvesnio sudėrtingumo maršrutais, tuomet kelionės draugai susigyvena, gerai pažįsta vienas kitą
Į lengvo sudėtingumo kategorijų keliones geriausia vykti ne mažiau kaip keturiese, o į sunkaus sudėtingumo kategorijų keliones—grupei iš 8—10 žmonių.
Kiekvienas grupės dalyvis, dar prieš išvykdamas į kelionę, turi žinoti, kokios gamtinės sąlygos jo laukia kelionės rajone, kokie galimi sunkumai ir pavojai, ką naujo ir įdomaus galės pamatyti.