Poilsis

Vidurdienį daromas didysis poilsis, trunkąs 3 – 4 valandas, kad žygio dalyviai galėtu ilgiau pailsėti ir pasigaminti karšto maisto. Tokį poilsį reikia daryti karščiausiu dienos metu, ir pageidautina, kad jis vyktu maždaug pusiaukelėje, o ne tuoj pat po išvykimo arba prieš maršruto pabaigą.

Sustoję poilsio, žygio dalyviai nusiima kuprines, sudeda jas vienoje vietoje ir kiekvienas ima vykdyti savo pareigas.

Už ūkio darbus atsakinga grupė pradeda gaminti valgį, laužininkas kuria laužą, kiti eina rinkti kuro.

Vienos dienos turistinės iškylos metu gaminamas paprastai tik vienas karštas patiekalas ir arbata. Galima išvirti tirštos sriubos, košės, makaronų, bulvių. Apsiriboti sausu maistu žygyje, kuris trunka ištisą dieną, nepatartina. Valgio klausimas turi būti apsvarstytas iš anksto ir gali būti išspręstas dvejopai: arba žygio dalyviai sudeda į bendrą katilą kas ką gali — ir tada meniu sudaromas priklausomai nuo to, kas surinkta, arba kiekvienas žygio dalyvis duoda nedidelę sumą pinigų, už kuriuos nuperkami bendri produktai. Kai kurių produktų, kaip, pavyzdžiui, pieno, bulvių, kiaušinių, žuvies, galima pirkti vietoje, artimiausiame kaime. Kai ką galima surinkti kelionėje ir patiems: rūgštynių arba jaunų dilgėlių žaliems barščiams, grybų — sriubai, uogų — kompotui arba kisieliui.

Ant laužo valgį galima ne tik virti, bet ir kepti pelenuose arba ant anglių.

Vandenį valgiui gaminti reikia imti upelyje aukščiau sustojimo vietos, o plauti rankas ir indus — žemiau tos vietos.

Pavalgius reikia išgerti arbatos. Gerti nevirintą vandenį iš upių arba intakų jokiu būdu negalima, kad nepradėtų skaudėti pilvo. Be to, šaltas vanduo malšina troškulį tik labai trumpam laikui, tuo tarpu kai virintas vanduo turi savybę numalšinti troškulį ilgam laikui, ir jei išgersi poilsio metu du puodukus arbatos, tai jau ilgą laiką nebenorėsi gerti. Juo daugiau kelionėje geri, tuo daugiau prakaituoji, labiau norisi gerti ir tuo greičiau nuvargsti.

Prieš išvykstant iš sustojimo vietos išplaunami visi indai, o aikštelė, kurioje grupė buvo sustojusi, sutvarkoma. Laužas turi būti visiškai užgesintas: jis užliejamas
vandeniu arba užpilamas žemėmis.

Tos valandos, kuriomis grupė ilsisi, praeina greitai.

Jei yra kur maudytis, tai pririnkus kuro ir šiek tiek pailsėjus, kad galima būtų atvėsti po kelionės, organizuojamas maudymasis. Net jei ir upelis nedidelis ir jame plaukioti nėra galimybių, vis dėl to pageidautina nusiprausti, apsilieti, pasipliuškenti vandenyje, bent jau būtinai nusiplauti nors kojas. Tai iš karto pašalina nuovargį.

Papietavus reikia valandėlę pagulėti, o, gal būt, ir pamiegoti.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia