Saulės vonios

Saulės vonios yra labai naudingos, jeigu jos tinkamai naudojamos. Negalima saulėje kaitintis staiga, nes nude­ginama oda, iššoka pūslės, ima krėsti šaltis, o kartais žmogus net suserga. Nukentėjęs negali nei apsirengti, nei pajudėti, nei atsigulti.

Iš pradžių kaitintis saulėje ne daugiau kaip 5—10 min. per dieną. Geriausia pradėti kaitintis dar prieš žygį, kad žygio metu saulė nebūtų tokia pavojinga. Palaipsniui ga­lima kaitintis kiekvieną dieną vis daugiau, ir pagaliau saulė pasidaro nebepavojinga. Iš pradžių patartina atsi­gulti ant nugaros ir kaitinti krūtinę ir pilvą, vėliau atsi­gulti ant kairio ir ant dešinio šono, po to gulti ant pilvo ir kaitinti nugarą. Kaitinantis galvą pridengti balta ske­petaite ar rankšluosčiu ir niekuomet neužmigti. Saulės vo­nias galima priiminėti ne tik gulint, bet ir judant. Saule veikia labai stipriai, todėl negalima perkaisti, nes gali ištikti saulės smūgis.

Negalima kaitintis saulėje nieko nevalgius arba tuojau pavalgius. Priimant saulės vonias, galima kūną ištepti plonu vazelino sluoksniu. Per daug nudegus geriausia iš­sitepti vazelinu, kuris minkština odą. Aplamai, išeinant į žygį patartina veidą, sprandą, rankas patepti vazelinu.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia