Sutvarkome stovyklavimo inventorių

Pirmas dalykas, kurį reikia atlikti grįžus iš stovyklos, yra: kruopščiai sutvarkyti stovykloje naudotąjį inventorių, kad reikalui esant būtų galima jį vėl tinkama­me stovyje vartoti. Tvarkingai ir tinkamoje vietoje sukrautas sto­vyklinis turtas – palapinės, kir­viai, puodai ir kt., sutaupys laiko, pinigų ir palengvins sekančios iš­kylos ar stovyklos rūpesčius.

PALAPINES: išskleisk jas že­mėje, arba pakabinęs ant virvės, iškratyk smėlį, samanas ir kitus nešvarumus. Patikrink, ar tvar­koje kuolelių kilpos, ar nėra įplėšimų ir kitų trūkumų; atitinkamai sutvarkyk. Nesulankstyk, jei pala­pinė nėra visiškai sausa. Sulanks­tytą ar susuktą palapinę įdėk į maišą, laikyk sausoje vietoje. Iš­tirk, ar patalpoje nėra pelių bei kitų graužikų. Jei turima didesnė patalpa, tinka palapines pakabinti palubėje: oro cirkuliacija apsaugo nuo pelėjimo.

KUOLELIAI ir didieji kuolai sudedami į atskirą maišą. Pa­tikrink, kad būtų užtenkamas kiekis kiekvienai palapinei. Kuoleliai nuvalomi, o metaliniai – ištiesi­nami, lengvai ištepami alyva. Ne­vyniok kuolelių į palapinę, kad jos nepradurtų.

ĮRANKIAI: išaštrink atbukusius kirvius, pjūklus, peilius, kastuvus. Lengvai paalyvavus, įrankiai sude­dami į makštis. Pjūklai dažniau­siai makščių neturi: panaudok se­nos vandens žarnos gabalą. Pada­ręs žarnoje išilginį pjūvį, užmauk ant pjūklo dantų.

MIEGAMASIS MAIŠAS: išver­tus vidinę pusę, gerai išvėdink; jei įmanoma – saulėje! Jei reika­linga , išvalyk ir išplauk. Nestipriai susukus, maišas laikomas sausoje vietoje. Saugok nuo kandžių, laikyk maiše. Pripučiamus maišus – čiužinius geriausia lai­kyti šiek tiek pripūstus ir pa­kabintus palubėje. Nelaikyk arti namų šildymo sistemos, o taip pat, kad nesiliestų prie dujų, alyvos ar žibalo.

MAISTUI LAIKYTI skardinės, indai ir nešiojamieji šaldytuvėliai išvalomi, išplaunami ir gerai iš­džiovinami. Laikyk pravirais dangteliais. Gertuvės sandėlia­vimo metu taip pat paliekamos neužsuktais kaušeliais.

PUODAI, KEPTUVĖS: išvalyk taukus ir prikepusio maisto lie­kanas. Lengvai paalyvavus, suvy­niok į laikraščius arba sudėk į maišus.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia