Treniruotės

Pėsčiųjų turizmas yra dažniausiai susijęs su perėjimais raižyta vietove, su kopimu į viršų, leidimusi žemyn, su kuprinės nešimu. Visa tai reikalauja iš turisto, kad jis turėtų stiprius, tvirtus ir elastingus raumenis ir sąnarius — ypač kojų, kad sveiki būtų vidaus organai, išvystytas pu­siausvyros jausmas. Turistas turi mokėti greitai orientuotis bet kuriomis aplinkybėmis, būti drausmingas grupės narys, drąsus ir ištvermingas, pasiryžęs suteikti savo kelionės draugams reikiamą pagalbą.

Norint laimingai atlikti maršrutą ir gauti iš kelionės kiek galint daugiau naudos, reikia sistemingai, per visus metus fiziškai lavintis, visapusiškai vystyti ir stiprinti organizmą ir specialiai treniruotis.

Rudens, žiemos ir pavasario metu, prieš numatytą turistinę kelionę, reikia reguliariai atlikinėti rytinę mankštą ir apsitrinti šaltu vandeniu. Mankštą reikia derinti su kokiomis nors sporto rūšimis — plaukimu, čiuožimu, slidinėjimu.

Atėjus vasarai ir pavasariui, prasideda speciali treniruo­tė pėsčiųjų turizmui. Šiam tikslui atliekama eilė iškylų ir žygių poilsio dienomis į miesto arba kaimo apylinkes. Ke­lionės ilgumas ir jų sunkumo laipsnis turi būti palaipsniui didinami — nuo 5 iki 10 — 15 kilometrų. Pirmieji žygiai atliekami tuščiomis — be kuprinių. Vėliau turistai imasi su savim kuprines, palaipsniui didindami jų krūvį, padidin­dami jį iki 5 — 20 kilogramų normos.

Pageidautina rengti treniruotės pobūdžio keliones su nakvyne palapinėse ir su valgio gaminimu ant laužo. Tokių žygių metu ugdomi turistiniai įgūdžiai ir įsisavinami pės­čiųjų turizmo pagrindai — ėjimas lygia ir raižyta vietove, apsisaugojimas alpenštoku ir virve kopiant į šlaitą ir einant perėjomis, grupės ryšys žygyje.

Be treniruotės tikslų, iš anksto atliktos iškylos ir žygiai gerai supažindina grupes narius tarpusavyje ir sujungia juos į Vieną draugišką kolektyvą.

Prieš vykstant į turistinę iškylą pagal paruoštą maršru­tą reikia surengtu „generalinę repeticiją“ – atlikti treni­ruotes pobūdžio zygį, kuriame dalyvautų visa grupė su kuprinėmis ir apranga, ir nueiti nuotolį, lygų numatytos kelionės maršruto vienos dienos žygio nuotoliui.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia