Žygio tema

Kiekvienas turistinis žygis turi turėti konkrečią temą. Turistinio žygio dalyvių pagrindinis uždavinys yra pažinti savo gimtąjį kraštą, užsigrūdinti ir pailsėti. Žygių temos gali būti įvairios, tik svarbu, kad jos padėtų geriau pažinti savo kraštą ir atitiktų grupės dalyvių amžių bei sugebėjimus. Geriausia būtų, kad žygio temą pasirinktų pati grupė. Čia duodame keletą žygio temų pavyzdžių:

  1. geologinė šalies praeitis;
  2. šalies ežerai ir upės;
  3. šalies augalija;
  4. šalies paukščiai, vabzdžiai, vabalai;
  5. istorinė šalies praeitis;
  6. vietos, kuriose gyveno rašytojai ir kiti žymūs žmonės;

Renkant žygio temą, galima konsultuotis su Nacionalinių ir Regioninių parkų, muziejų bei turizmo informacinių centrų darbuotojais ir kt. Labai įdomi ir naudinga turistinio žygio tema yra kompleksinis rajono tyrinėjimas. Tuo atveju kiekvienas grupės dalyvis gali pasiimti uždavinį iš ji dominančios srities. Vykdant kompleksinį rajono tyrinėjimą, galima pilniau aprašyti rajoną, praeitą maršrutą, tačiau kompleksiniam tyrinėjimui turi būti gerai pasiruošęs kiekvienas grupės dalyvis.

Kompleksinį tyrinėjimą atlikti žygyje nepatartina. Toks metodas geriausiai tinka stacionarinėje stovykloje, organizuojant iš jos nedideles radialines išvykas.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia