Žygiai su nakvyne

Įdomiausios yra tokios turistinės iškylos, kai grupė iš­vyksta iš vakaro, nakvoja už miesto ir praleidžia tyrame ore visą rytojaus dieną.

Labai gera nakvoti palapinėse. Į pėsčiųjų žygį reikia pa­siimti tik lengvas palapines, kurias nesunku nešioti patiems kelionėje. Dar geriau, jei jas galima iš anksto nuvežti į nakvynės vietą.

Kai kuriuose miestuose, organizuojamos visai vasarai primityvios turisti­nės bazės užmiestyje, kur dalyviai gali išvažiuoti keletui dienų ir iš kur jie gali daryti vienos dienos maršrutus įvai­riomis kryptimis.

Esant šiltam orui, galima organizuoti nakvynę miške, pastatant ten stogines.

Atskirais atvejais šiltuose rajonuose arba esant labai ge­ram orui išsitreniravusiems žygeiviams galima nakvoti tiesiog ore, bet čia reikia ypač kruopščiai parinkti sausas ir vėjo neužpučiamas vietas.

Žygiams su nakvyne reikia jau šiek tiek daugiau apran­gos. Reikia pasiimti paklodes, antklodes, antrą porą kojinių arba puskojinių, didesnį kiekį produktų.

Bet užtat visus sunkumus visiškai atsveria gautas malo­numas. Žygiai su nakvyne, o paskui iškylos dviems – trims – penkioms dienoms yra naujas žingsnis pasi­rengti tolimoms kelionėms.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia