Mus rasite
Žygio ir kelionių vaistinėlė
Vaistinėlė keliaujant @būvis.lt

GoWild

Žygio vaistinėlė

Turistų pirmosios pagalbos vaistinėlės sudėtis yra didelė diskusijų tema. Dažnai net gydytojai negali susidaryti bendros nuomonės, kokius vaistus ir reikmenys reikėtų įtraukti į turisto pirmosios pagalbos vaistinėlę.

Taip yra dėl to, kad kiekvienas iš mūsų turi savo ligas, skirtingą jautrumą vaistams ir panašiai. Be to, kelionės yra skirtingos, o ir poreikiai, ir pavojai jose gali būti skirtingi. Be to, ne kiekvienas medikas nori prisiimti atsakomybę ir rekomenduoti specialių žinių neturinčiam žmogui vaistus vartoti savo nuožiūra.

Žygio vaistinėlė (8 – 10 žmonių)

Jodas (50 g.)tepama aplink žaizdą
Amoniakas (10 g.)duodama uostyti nualpusiam
Vandenilio peroksidas (20 g.)plauti nešvarioms žaizdoms
Sulfadimezino tabletės (30 tabl.)nuo temperatūros, anginos
Vazelinas (30 g.)tepti sutrūkinėjusiai odai
Dantų lašai (10 g.)nuo dantų skausmo
Besalolas (20 tabl.)nuo pilvo skausmo
Kardiamino lašai (1 flak.)nusilpus širdžiai
Aspirinas (5 tabl.)temperatūrai sumažinti
Amidopirinas, analginas (20 tabl.)nuo skausmo
Kodterpinas (10 tabl.)nuo kosulio
Streptocido tepalas (50 g.)nuo nudegimo, nušalimo, odos sutrūkinėjimo
Kalio permanganatas (5 g.)plauti žaizdoms, skalauti gerklę
Mėtų lašai (10 g.)nuo pykinimo
Enterosopolis (10 tabl.)nuo viduriavimo
Boro rūgštis (ištirpinant stiklinėje vandens arbatinį šaukštelį) (10 g.)akims plauti
Spiritas (100 g.)
Tvarsčiai, siauri (5 vnt.)
Tvarsčiai, platūs (4 vnt.)
Vata (150 g.)
Termometras (1 vnt.)
Leukoplastas (2 vnt.)
Guminė timpa (1 vnt.)
Žirklės, mažos (1 vnt.)

Vaistus laikyti metalinėse dėžutėse, įdėjus į neperšlampamus maišelius.

Medicinos reikmenys, tvarsčiai

Vaistinėlė nėra tik vaistai. Į šį sąrašą įtraukiau papildomų daiktų, kurie gali padėti esant medicininėms problemoms, įrankius, tvarsčius, kurių gali prireikti žygyje ir kurie turėtų būti turistinėje pirmosios pagalbos vaistinėlėje.

Bendros rekomendacijos ir patarimai

  1. Prieš išvykdami patikrinkite pirmosios pagalbos vaistinėlės vaistų galiojimo datą. Negalima vartoti vaistų, kurių galiojimo laikas pasibaigęs.
  2. Ne visada reikia imti visą pakelį tablečių – užtenka nupjauti nuo plokštelės reikiamą kiekį, žymekliu užrašyti ant jos galiojimo datą.
  3. Kitą tablečių plokštelės pusę galima užklijuoti lipnia juosta arba pleistru – tai apsaugos tabletes nuo prasilaužimo pro pakuotę.
  4. Turisto pirmosios pagalbos vaistinėlė komplektuojama priklausomai žygio ar kelionės sąlygų ir jų trukmės. Ne visada patartina su savimi turėti visą vaistų rinkinį. Taip pat galite suskirstyti vaistus ir priemones į atskiras pakuotes – kas nėra skubiai reikalinga, gali būti vežama giliai kuprinėje.
  5. Jei pleistras blogai prilimpa, galite užklijuoti jį viršuje pilka sustiprinta juosta (Duct Tape). Tačiau rinkitės geros kokybės juostą.
  6. Jei jums reikia reguliariai vartoti tam tikras tabletes, sudėkite jas į specialų sandarų indelį. Jis atrodo kaip miniatiūrinė raktų pakabuko kapsulė, kurios negalima sulaužyti. Tai patogu: tabletės nesušlaps ir visada bus po ranka.
  7. Žiemos žygiams pirmosios pagalbos vaistinėlė kitokia: rečiau alergija, dažniau nušalimai, be to, reikia lūpų balzamo, sušals vandenilio peroksidas.

Nepamirškite skiepytis nuo difterijos ir stabligės kas 10 metų.

Šiame straipsnyje pateikta informacija yra informacinio pobūdžio, tai nėra veiksmų instrukcija, pateikiama tik susipažinti ir suprasti.

Skaityti toliau

Darbo bitė, užsispyręs, mažų žingsnelių ir taiklaus šūvio šalininkas, bet dažniausiai man niekas nepavyksta. Agresyvus optimistas. Draugijoje kelių rūpesčių. Senatvėje tikriausiai rašysiu prisiminimus. Visi jie bus išgalvoti nuo A iki Z.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų