Kaip gelbėti įlūžusį lede?

Kaip gelbėti įlūžusį lede

Įlūžęs lede pirmiausia pats, jeigu gali, turi išskėtęs rankas ir kojas išsitiesti ant ledo, kad kūno svoris išsidės­tytų didesniame plote. Tada, pasispiriant kojomis ir iš da­lies pasistumiant rankomis, reikia slinkti kranto link.

Įlūžusį gelbėti taip: gelbėtojai, išskėtę rankas ir kojas, gula ant ledo, ir, vienas kitą prilaikydami, paduoda įlūžusiajam lentą, o likęs ant kranto visus po truputį traukia. Jeigu nėra lentos, galima paduoti pakankamai stiprų ir ilgą šaliką arba kelis surištus šalikus. Galima panaudoti ir virves. Jeigu įlūžęs toli nuo kranto, reikia mesi virvę šuns pagalba arba pririšus prie jos svorį ar kartį.

Jei susidūrėte su situacija, kai kas nors įlūžo į ledą ir reikia jūsų pagalbos, turėtumėte:

  • Nebėgti ant ledo į įvykio vietą, nes yra didelė tikimybė, kad jūs galite tapti ta pačia auka, jei žmogus yra be sąmonės ir jums reikia prieiti prie jo arčiau, tada ne eikite ledu, o šliaužkite. Taip sumažinsite ledo apkrovą ir jis gali neskilti po jumis.
  • Iškviesti gelbėjimo tarnybą. Norėdami tai padaryti, turėtumėte atsiminti jos numerį 112, bet geriau įsivesti į savo telefoną jį išanksto.
  • Pasikalbėkite su nukentėjusiuoju ir paprašykite jo nepanikuoti.
  • Pasakykite nukentėjusiajam, ką daryti, kad ištrūktų iš eketės. Tai gali būti: bet kokie aštrūs daiktai, raktai, su kuriais jis gali užsikabinti už ledo ir ištraukti save iš vandens.
  • Intensyvūs kojų judesiai ir horizontalios padėties priėmimas – visa tai gali suteikti galimybę stumti kūną ant stipraus ledo. Tuo pat metu pasakykite jam, kad jis negali atsiremti rankomis į ledą. Vos išlipus iš vandens, jam reikia riedėti atgal link kranto.

Jei pats nukentėjusysis negali išlipti, galite jam padėti:

  • Imesdami ar ištiesdami ilgą daiktą – virvę, stulpą, medžio šaką, šaliką, nuimtą striukę, ledo ritulio lazdą, gelbėjimosi liemenę. Paėmęs daiktą, jis gali arba pats išlipti ant kieto ledo, arba galite padėti jam išlipti patraukdami kitą jam mesto daikto galą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Panašūs straipsniai